Manşetönemli

Alparslan kuytul,Gülen ve oktar’ın yolunda.(Bol rüyalar.)

page

Rüyalar ile halkın ilgisini çekmek isteyenler her gün yeni bir rüya ile gündeme oturuyorlar.
Adnan oktar ve F. gülenin sürekli peygamber(a.s.) efendimizi görmesi ,onunla yan yana oturması,onunla konuşması,ondan mehdiliği alması gibi bir çok rüya gördüklerini idda ederek tabanlarına maneviyat içinde yüzdüklerini,sanki makamdan makama koştukları izlenimi vererek asrın alimiliğine soyunanların gerçek yüzleri ortaya çıkmıştı.

Şimdi’de Alparslan kuytul bu röle adapte olmaya çalışmakta.”Rüyalarımız” diye yayınlanan makalede medine’de efendimizin yanı başında oturup,efendimizin ona “benim sünnetimi siz ihya edeceksiniz” söylediğini yazan makalede daha nice acayip bir manevi hava oluşturma çabası var.Bu tür rollerin daha önce kendisini din alimi olarak tanıtan süper meşhur Adnan oktar ve fettullah gülen oynamıştı.Ama biri 33. derece mason olduğunu ilan etti,diğerininde siyonizmin hizmetinde olduğu devlet ve gülenin sözde kavgasında,devlet tarafından idda edildi.

İşte makalenin bir kısmı;

RÜYALARIMIZ

1) ÜÇ SANCAK

Rüyamda mekke’de mecsidi nebevideyiz.Rasulluah(s.a.v.) ve kadrosu,güzide ashabı da yanında hazır bulunuyorlar.Bir çok cemaat ve temsilcileri mekke’de olmalarına rağmen rasulullag (s.sv.) cemaatimizi ve hocaefendiyi davet etti.

Hocamız efendimizin yanınan gittiğinde efendimiz ,hocamızı musafaha ederek karşıladı.Ve dizinin dibine otturdu.Ve kendisine nasihatlerde bulundu.Ve benim sünnetimi (dava ve diğer sünnetler)siz ihya edeceksiniz diye buyurdu.Allah’ın yardımı sizinledir deyip ,yanında bulundurduğu özel çıkınından çıkarttığı önce beyaz,sonra yeşi daha sonra da siyah sancağı hocaefendiye verdi.Dua ve nasihatlerde bulundu.Beyaz sancak verildiğinde kalbime gelen ,Hocaefendinin ehliyet sahibi olduğu ve kendine özlediği aydın ve alim vasıflı bir kadronun nasip olacağı eğitim merhalemizin iman-ibadet-ahlak vecihad eksenli olması gerekliliği ve ilimlik prensibimizin;yeşil sancağın verimesinde Kelime-i tevhid allah’ın dünyasında Allah’ın dedğinin olması uğrunda mücadele ve rabbanilik ve şumullülük prensibimiz;siyah sancak da ise yapılan cihadlar ile nice fetihlere ulaşılacağına kalbime ilham olundu.Dha sonra efendimi s.a.v. hocamızı ve dava arkadaşlarını uğurladı.

2)ALLAH’IN BOYASI:
Rüyam da allah’ın lütfuyla ,Musa a.s’ın rabbimiz ile konuştuğu dağı olan tur-i sina dağındaydım.Bu dağda adem a.s ‘dan bugüne peygamberler ve ümmetleri olan tevhid davasını takipçileri bu dağın tepesinde Allah’a adakta bulunuyorlar.Davanın kıyamete kadar olan takipçileri hakimiyetin(hükmün yalnız allahın olması,yeryüzü Allahındır.Allahın dediğinin olması için hazırlanmış oldukları plan ve projeleri”Adak ve kurbanları allaha sunuyorlar.Adağın kabul olduğunun göstergeside bir nurun (ışığın,yıldırımın)sunulan bu adağı alması.Ben bu durumu izlemek üzere getirilmiştim.Adeta izleyip ders alamam ibret almam ,tecrübe ediinmem;Allahın neleri nasıl ve ne şekilde kabul ettiğini Rabbimin lütfuyla öğreniyordum.
Sırası gelen cemaatler(s.n.t.r.p. vs) adakta bulunuyorlar .Kendilerinden hepsi emin idiler,ortak özellikleri hepsinin de kendisni fırkayı naci görmeleriydi.Bunlardan bazıları öğretti kur’an eğitimini kimileri açtğığ okul,dershane ve holdingler zincirine vs. bazıları yaptıkları zikirler ve nafile ibadetlerine;kimileri tassup sahibi olmalarına,kimileride radikal söylem ve cihad hilafet demelerine güveniyorlardı.Bunların ortak özellikleri çok güvenmeleriydi.Hepside kendilerinin haklı ve hak yolda olduklarını düşünüyor ve idda ediyorlardı.Gururlu ve kibirli haldeydiler.Teşbihte hata olmasın sanki ihale açılmışte ve herkes ihaleyi almak için plan ve projelerini sunuyorlardı.Fakat sunulan bu adak ve kurbanlar kabul edilmedi.Kendilerinden çok emin olmaları neticesinde sanki şöyleder gibiydiler;”Bizimki kabul olmayacakta kiminki kabul oalcak”Adağını(plan ve projesini) sunan ekip ve kişiler kabul edilmediğini görünce çok perişan oldular.

Ben bu durumu izliyor ve ağlıyordum.Yarabbi biz hiçbir şeyimize güvenmiyoruz.Ya rabbi rahmetini umuyoruz.Ya rabbi biz ilmimize,tecrübemize güvenmiyoruz.Acziyetimizi,bilgisizliğimizi itiraf ediyoruz.Fatiha’yı okuyor(yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım diliyoruz)deyip ağlayarak secdeye kapandım.Ve ağlayarak secdede uzun süre dua ettim.Tevbe,kelimeyi tevhid ve fatihayı okudum.Ağlayarak dedim kiéYa rabbi yukarıda isimlerini saydığım bu camiaların şunları vardı.Kabul etmedin!Yarabbi bizden bizden istediğin nedir?Sen bizi yaönlendirmezsen biz hiç bir şey yapamayız,sen bize yardım et.Sana inandık güvendik yardımını istiyoruz.

 

Related Articles

4 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close