Suriye Ordusu Halep’in Doğusu İle Kuzeyinde İlerliyor

Suriye Ordusu Hizbullah güçleri ile işbirliği içinde Halep Kentinin güvenini sağlama ve sivil bölgelere gelişigüzel füze saldırılarında bulunan teröristlerin saklandıkları Beni Zeyd Ve Eşrefiye Semtlerini terörden temizleme amaçlı askeri operasyonlarını tamamladıklarını belirtti.

29 Temmuz 2016 Cuma, 11:43
Suriye Ordusu Halep’in Doğusu İle Kuzeyinde İlerliyor

suriye-ordusu-halepte

Kaynak Beni Zeyd Ve Eşrefiye Semtlerinin tamamının ordu kontrolüne geçtiğini ilan ederken, bomba imha ekiplerinin semtte sokak, cadde ve meydanlara yerleştirilen tüm bubi tuzakları ve bomba düzeneklerini etkisiz hale getirdiklerini ifade etti.

Halep Kentinin güvenliğini sağlama operasyonlarının devamında Afrin Garajı, Gençlik Konutları ve Halep Kentinin kuzey kenarlarına düşen Leyramun Bölgesindeki tüm fabrika ve binaların kontrole alındığını belirten kaynak; bu operasyonlarda aralarında yabancı ve oldukça tehlikeli isimlerin bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü aktardı.

Kaynak askeri operasyon komutanlığının Halep valisi ve il emniyet müdürlüğü ile koordinasyon içinde Leyramun’da kurtarılan fabrikaların sahiplerine teslim edilmeleri için çabalarda bulunduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: