Milyonlarca Instagram kullancısının özel bilgileri satışa çıkarıldı… İşte detaylar…

03 Eylül 2017 Pazar, 23:54
Milyonlarca Instagram kullancısının özel bilgileri satışa çıkarıldı… İşte detaylar…

Selena Gomez, Emma Watson, Leonardo DiCaprio ve Taylor Swift gibi isimlerin de aralarında bulunduğu birçok Instagram kullanıcısının hesabı geçtiğimiz hafta hacklendi.

Sputnik’in The Verge’den aktardığına göre bir veya birden çok bilgisayar korsanı, hackledikleri hesapların kullanıcılarının özel bilgilerini de internetten satışa çıkardı. Instagram’dan yapılan açıklamaya göre aylık 700 milyon aktif kullanıcının arasından 7-8 milyon hesabın hacklendiğini açıkladı.

‘ŞİFRELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN’

Instagram’ın kurucu ortaklarından Mike Krieger, “Instagram topluluğunun güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bu yüzden bilmenizi isteriz ki yakın zamanda Instagram’da, bazı kişilerin e-posta adresleri ve telefon numaralarına —halka açık olmamasına rağmen- erişim için kullanılabilecek bir bug (hata) keşfettik” dedi. ​Öte yandan Krieger, hiçbir şifre veya başka bir Instagram aktivitesinin ifşa edilmediğini de sözlerine ekledi. Hatanın düzeltildiğini belirten Krieger, güvenlik birimleriyle konu üzerinde çalışıldığını aktardı. Olaydan ‘az sayıda’ Instagram kullanıcısının etkilendiğini belirten Krieger, yine de kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

KAYNAK :

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: