Suriye’nin Direnişçi Lideri Beşar Esad: Suriye milleti ve devleti İran’a minnettardır

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, ülkesinde IŞİD’in son üssünün yıkıldığına işaret ederek bu zaferi teröristlerle mücadelede Suriye milletinin yanında yer alan cesur insanlara borçlu olduklarını belirtti. Beşar Esad bölgede ve özellikle Arap Birliği’ne üye bazı ülkelerin asabi ve düşüncesiz tavırları Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı kazanılan zaferlerden duydukları öfkeden kaynaklandığını vurguladı. Esad, Arap Birliği’nin tutumu Arap milletlerin tutumunu temsil etmediğini belirterek İran milleti ve devletine terörle mücadelede verdikleri destekten ötürü teşekkür etmek istediğini kaydetti. Esad ayrıca İran’dan Suriye’nin yeniden inşa edilme sürecine katılmasını istedi.

27 Kasım 2017 Pazartesi, 16:09
Suriye’nin Direnişçi Lideri Beşar Esad: Suriye milleti ve devleti İran’a minnettardır

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, ülkesinde IŞİD’in son üssünün yıkıldığına işaret ederek bu zaferi teröristlerle mücadelede Suriye milletinin yanında yer alan cesur insanlara borçlu olduklarını belirtti.

Beşar Esad bölgede ve özellikle Arap Birliği’ne üye bazı ülkelerin asabi ve düşüncesiz tavırları Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı kazanılan zaferlerden duydukları öfkeden kaynaklandığını vurguladı.

Esad, Arap Birliği’nin tutumu Arap milletlerin tutumunu temsil etmediğini belirterek İran milleti ve devletine terörle mücadelede verdikleri destekten ötürü teşekkür etmek istediğini kaydetti.

Esad ayrıca İran’dan Suriye’nin yeniden inşa edilme sürecine katılmasını istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: