“Gerekirse bu yolda canımızı vereceğiz ama Kudüs’ü vermeyeceğiz”

Türkiye’nin kalbi dün, İstanbul’da, İstanbul’un kalbi ise Kudüs’te attı. Davasına sahip çıkan yüzbinler zalime korku salarken ilk kıblesine sahip çıkt..

12 Aralık 2017 Salı, 13:41
“Gerekirse bu yolda canımızı vereceğiz ama Kudüs’ü vermeyeceğiz”

Türkiye’nin kalbi dün, İstanbul’da, İstanbul’un kalbi ise Kudüs’te attı. Davasına sahip çıkan yüzbinler zalime korku salarken ilk kıblesine sahip çıktı.

ABD Başkonsolosluğu ve Saraçhane Parkı’nda düzenlenen protestoların ardından yüzbinler Yenikapı Meydanı’ndaki “Kudüs İslam’ındır Mitingi”ne akın etti. Yenikapı Meydanı’nda intifadaya dev bir destek verilirken Hamas lideri İsmail Heniyye de mitinge katılanlara hitap etti.

Hamas Lideri İsmail Heniyye yapmış olduğu açıklamada işgalin asla kalıcı olamayacağını belirterek “Gerekirse bu yolda canımızı vereceğiz ama Kudüs’ü vermeyeceğiz” dedi.

Hamas Lideri İsmail Heniyye’nin Kudüs Mitingi’nde katılımcılara hitaben gerçekleştirdiği açıkama şu şekilde:
“Kudüs davası sadece Filistin davası değildir. Kudüs davası ümmetin davasıdır. Filistin halkı tarih boyunca asla köle olmamıştır. Buradaki işgal asla kalıcı olmayacaktır. Zalimler tarih boyunca buradan nasıl def olup gittilerse yine gidecekler. Kudüs bizim şerefimizdir, onurumuzdur. Gerekirse bu yolda canımızı vereceğiz ama Kudüs’ü vermeyeceğiz. Sizlerin bu duruşu asla kesintiye uğramasın. Sizin bu duruşunuz bozulamadığı taktirde direnişimiz devam edecektir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: