Suud Rejimi Gasıp İsrail’den işe yaramayan ‘Demir Kubbe’yi satın almayı düşünüyor

Mart 2015’ten beri Yemen’e saldıran ve misilleme olarak Yemen ordu ve halk güçlerinin fırlattığı füzeler karşısında zorlanan Suudi Arabistan, Amerikan..

11 Ocak 2018 Perşembe, 10:14
Suud Rejimi Gasıp İsrail’den işe yaramayan ‘Demir Kubbe’yi satın almayı düşünüyor

Mart 2015’ten beri Yemen’e saldıran ve misilleme olarak Yemen ordu ve halk güçlerinin fırlattığı füzeler karşısında zorlanan Suudi Arabistan, Amerikan yapımı Patriotlardan tam verim alamadığına dair yorumları haklı çıkaran bir adım attı. Riyad’ın İsrail’den Demir Kubbe hava savunma sistemleri satın almak istediği öne sürüldü.

Bu bağlamda, İsviçre gazetesi Basler Zeitung, Yemen’deki Husilerin füze saldırılarını durdurmak isteyen Suudi hükümetinin, İsrail’den hava savunma sistemi satın almak için görüşmeler yürüttüğünü duyurdu.

Suudi başkenti Riyad’daki önde gelen bir Avrupalı silah satıcısını kaynak gösteren Basler Zeitung’a göre, Suudi hükümeti, Demir Kubbe’nin yanısıra tankları hedef alan füzeleri etkisiz hale getiren Trophy Etkin Koruma Sistemi ile de ilgileniyor. Rafael ile Elta firmasının ortaklığında geliştirilen Trophy’den ‘silah teknolojisinde bir mihenk taşı’ diye söz ediliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: