İstanbul’da 1.3 milyon liralık Bitcoin soygunu

İstanbul’da çalıştığı sanal para (Bitcoin) firmasını 1 milyon 300 bin lira dolandıran Aykan D. vurgun parasının bir kısmını iki

07 Şubat 2018 Çarşamba, 13:27
İstanbul’da 1.3 milyon liralık Bitcoin soygunu

İstanbul’da çalıştığı sanal para (Bitcoin) firmasını 1 milyon 300 bin lira dolandıran Aykan D. vurgun parasının bir kısmını iki arkadaşına verdi. Kalan parayla kendisine 500 bin liralık otomobil alan Aykan D. tutuklandı.

Türkiye’de Bitcoin ticareti yapan dört firmadan birinin sahibi, hesaplarından 1 milyon 300 bin TL çalındığını belirtmesi üzerine, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı. Firmanın sistemini inceleyen ekipler, Aykan D. isimli firma çalışanından şüphelendi. Yapılan araştırmalar sonucunda Aykan D.’nin firmanın üst düzey yöneticilerinin şifrelerini ele geçirdiği belirlendi.

İddiaya göre, Aykan D., çalıştığı firmaya öncelikle iki arkadaşını üye yaptı. Arkadaşlarına bankada hesap açtıran Aykan D. daha sonra açılan hesaplar üzerinden bankaya para yatırmadan 1,5 milyonluk satış almış gibi gösterdi. Yaklaşık 2 hafta boyunca işlem yapan Aykan D., ardından firmasına 200 bin TL kayıp göstererek geriye kalan 1,3 milyonu iki arkadaşının hesaplarına attı. Daha sonra parayı bankadan çeken Aykan D., paranın bir kısmını iki arkadaşına verdi. Kalan kısmıyla da kendisine 500 bin liralık bir araç aldı.

Vatan’dan Mehmet Ali Demir’in haberine göre, polis ekipleri, olayla ilgili yaptıkları çalışmaların ardından operasyon başlattı. Üç farklı adreste yapılan baskında Aykan D. ile iki arkadaşı yakalandı. Yapılan aramalarda 680 bin TL nakit para ele geçirilirken, Aykan D., sevk edildiği mahkemece tutuklandı. İki arkadaşı ise serbest bırakıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: