Irak Halk Güçleri yaptıkları operasyonda çok sayıda teröristi öldürdü

Irak Halk Güçleri Türkmen Komutanı Tuzlu Sputnik’e yaptığı konuşmada, Tuzhurmatu ile Kerkük kırsalında IŞİD’e yönelik operasyon yaptıklarını belirtip ..

10 Şubat 2018 Cumartesi, 13:20
Irak Halk Güçleri yaptıkları operasyonda çok sayıda teröristi öldürdü

Irak Halk Güçleri Türkmen Komutanı Tuzlu Sputnik’e yaptığı konuşmada, Tuzhurmatu ile Kerkük kırsalında IŞİD’e yönelik operasyon yaptıklarını belirtip çok sayıda IŞİD militanının öldürüldüğünü, bazılarının da sağ yakalandığını söyledi.

Irak Halk Güçleri kaynaklarından edinilen bilgilere göre Irak ordusu ve Halk Güçleri Türkmen güçleri, Irak kırsalında saklanan ve zaman zaman Kerkük, Tuzhurmatu ve Havice kırsalında saldıran IŞİD militanlarına yönelik büyük bir operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 4 köy geri alındı. Ayrıca 40 mayın, 2 bomba yüklü araç ve 5 tünel imha edildi.

Türkmen Komutanı Kenan Tuzlu, Sputnik’e verdiği demeçte şunları söyledi: “Tuzhurmatu, Kerkük ve Havice kırsalında Irak ordusu ve sivillere yönelik saldırılar düzenliyor. Bu saldırıların önünü kesmek için Irak ordusunun katılımıyla dün perasyon başlattık. Operasyon devam ediyor. Birçok yer kontrol altına alındı. Mayınlar, tüneller imha edildi. Havice bölgesinde hala IŞİD’liler var. Birçok IŞİD militanı da öldürüldü.”

Havice’nin doğusunda Beyaz Bayrak adlı bir örgüte de operasyon düzenlediklerini anlatan Tuzlu, şöyle devam etti: “Bu Beyaz Bayrak adlı örgüt zaman zaman Tuzhurmatu’ya saldırıyor. Kimlerden oluştuğunu henüz bilmiyoruz. Kimisi ‘IŞİD militanlarından oluşuyor’ diyor, kimisi ise ayrılıkçı Kürtleri işaret ediyor. Henüz tespit edemedik.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: