Suriye’nin İsrail uçağını düşürmesinden sonra ABD, Katar’daki askeri üssünde yüksek seviyeli alarm verdi

Al Arabiya’nın son dakika haberine göre, ABD´nin Ortadoğu´da yer alan en büyük askeri üssü olan Katar Al Hudedi Hava Üssü´nde Körfez savaşından bu yan..

10 Şubat 2018 Cumartesi, 18:49
Suriye’nin İsrail uçağını düşürmesinden sonra ABD, Katar’daki askeri üssünde yüksek seviyeli alarm verdi

Al Arabiya’nın son dakika haberine göre, ABD´nin Ortadoğu´da yer alan en büyük askeri üssü olan Katar Al Hudedi Hava Üssü´nde Körfez savaşından bu yana ilk kez yüksek seviyeli alarm verildi.

ABD’nin Katar’daki “yüksek seviyeli alarmı” bir israil F16 savaş uçağının Suriye tarafından vurulup düşürülmesinin ardından geldi.

Suriye’nin resmi Suriye Arap Haber Ajansı’nın (SANA) haberinde, “Askeri bir kaynak düşman İsrail’in Güney Bölgesinde askeri mevkilere karşı yeni bir saldırı girişiminde bulunduğunu ve hava savunma güçlerimizin yine saldırıya başarıyla karşı koyduklarını belirtti” denildi.

Suudi Arabistan merkezli Arab News gazetesinin “adını vermediği kaynaklara” dayandırdığı haberinde de, “Suriye’de İsrail F16’sının düşürülmesinin ardından, Katar’daki Al Hudedi askeri üssünde Irak savaşından bu yana ilk kez yüksek düzeyde alarm verildi” denildi.

Suriye’nin devlet televizyonundan yapılan açıklamada da, “Hava savunma sistemimiz İsrail uçağını düşürdü” denildi. (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: