Hüseyin Selami: ABD’nin bölgedeki tüm üslerini yok edecek durumdayız

General Hüseyin Selami, ABD’yi sert ifadelerle hedef aldı. Selami, ‘Bugün bulunduğumuz bu noktadan ABD’nin bölgedeki tüm üslerini yok edecek durumdayı..

11 Şubat 2018 Pazar, 16:51
Hüseyin Selami: ABD’nin bölgedeki tüm üslerini yok edecek durumdayız

General Hüseyin Selami, ABD’yi sert ifadelerle hedef aldı. Selami, “Bugün bulunduğumuz bu noktadan ABD’nin bölgedeki tüm üslerini yok edecek durumdayız. Siyonistler için bölgeyi cehenneme çevirebiliriz” ifadesini kullandı.

Tahran’da İslam inkılabının yıl dönümü dolayısı düzenlenen toplantının açılış konuşmasını İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Hameney’in danışmanı Ali Ekber Velayati yaptı.

Velayeti konuşmasında İslam devriminin kazanımlarından örnekler vererek devrimden sonra İran İslam Cumhuriyetinin ilmi ve ekonomik yönden geliştiğini anlattı. Devrimin Filistin davasına katkılarından bahseden velayati bugün Irak, Suriye ve Lübnan’da direniş eksenin Siyonizme ABD’ye karşı zaferler kazandığını söyledi.

İslam dünyasının farklı yerlerinden gelen konuşmacılar İslam deverimi ve Filistin konusunda düşüncelerini ifade ettiler.

Aynı toplantıda konuşan General Selami, ABD’yi sert ifadelerle hedef aldı. Hüseyin Selami, “Bugün bulunduğumuz bu noktadan ABD’nin bölgedeki tüm üslerini yok edecek durumdayız. Siyonistler için bölgeyi cehenneme çevirebiliriz” ifadesini kullandı.

Selami, toplantı sonrası, İran İHA’sının İsrail tarafından düşürüldüğü iddialarına ilişkin, “İsrailliler yalancıdır, İsrail’den gelen herhangi bir haberi doğrulamayız, Suriye onaylarlarsa biz de onaylarız” diye konuştu.

”İSRAİL YALANCI, SURİYE DOĞRULARSA BİZ DE DOĞRULARIZ”

İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, Suriye’den kalkan İran’a ait bir insansız hava aracının İsrail tarafından düşürüldüğü iddialarına ilişkin, “Suriye haberi doğrularsa biz de doğrularız” dedi.

Başkent Tahran’da katıldığı bir toplantı sonrası basın mensuplarının düşürülen İran İHA’sıyla ilgili sorusunu yanıtlayan General Selami, “İsrailliler yalancıdır, İsrail’den gelen herhangi bir haberi doğrulamayız, Suriyeliler onaylarlarsa biz de onaylarız.” dedi.

İran’ın Suriye’de askeri varlığının olmadığı savunan İranlı General, “Askerlerimiz sadece danışmanlık için Suriye’de bulunuyor. Suriye’yi korumak için Suriye ordusunun varlığı yeterli” diye konuştu.

ABD’nin Suriye’deki varlığına da değinen Selami, “ABD’nin burada bulunması gayri meşrudur ve mutlaka yenilgiyle sonuçlanacaktır. ABD, yenilmeden bölgeyi terk ederse kendisi için iyi olur” dedi.

Devrim Muhafızları Genel Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami, “Füzeler, hiçbir güç ile müzakere konusu olmayacak ve nükleer anlaşma da füze kabiliyetimizle bağlantılı değil. Füze gücümüz savunma yeteneğimizin bir kısmı olarak asla masaya yatırılmayacak. Tüm dünya bu konuda rahat olsun. AB ülkeleri de nükleer anlaşmanın füze programımızın geliştirilmesi konusuyla ilişkili olmadığını artık fark etmeli; bizim savunma gücümüzü ileriye götürmeye yönelik sahip olduğumuz irade herhangi bir ülkeden bağımsızdır” ifadelerinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarafsız,gerçekci Haber Sitesi Tasarım ve Programlama: