İnsan HaklarıKatliamlarManşet

Moşe Ya’alon Filistinlilere Karşı Sayısız Cinayet İşlediklerini İtiraf Etti

Tesnim Haber Ajansı – Ya’alon, kabinede ya da Knessett’te (Siyonist Rejim Parlamentosu) hiçbir Siyonist’in onun kadar Arap ve Filistinli öldürmediğini itiraf etti.

Tel Aviv Üniversitesinde Filistinli şehidin katili Elur Azaria’ya (Siyonist bir asker) karşı tutumu hakkında konuşan Moşe Ya’alon şu iddialarda bulundu: ‘Benim Azaria konusundaki bazı tepkilerim orduya destek sağlama ihtiyacından kaynaklanıyordu!’

Moşe Ya’alon şu ifadelerde bulundu: ‘Öldürmelisin. İsrail kabinesinde ya da Knessett’te, benim kadar öldürmeye mecbur kalan biri yoktur. Son yıllarda savaştığımız alanlar sivillerle doludur ve bu bizim için büyük bir sorundur. Komutanlık sadece Facebook’ta like yapmakla olmaz, bedel ödemeye hazır olmalısın.’

Siyonist Rejim Savunma eski Bakanı, Şehit Şerif’in katili olan asker Azaria’nın dosyasını tam anlamıyla desteklediğini söyledi.

Hatırlatmak gerekir ki geçen yıl mart ayında Siyonist Rejim Mahkemesi, Filistinli Şehit Abdül Fettah Şerif’in katili Elur Azaria’yı kasıtsız adam öldürme suçundan bir buçuk yıllık hapis cezasına çarptırmıştı.

Elur Azaria, 2016 Mart ayında, şehadet operasyonlarının ardından yaralanan ve savunmasız bir şekilde yere düşen, Filistinli genç Abdül Fettah Şerif’e ateş etmiş ve onu kasten öldürmüştü.

R1316/P1316/S1322/CT61

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu